Za miesiąc zostanie otwarte nowe połączenie kolejowe między Polską i Ukrainą

Za miesiąc zostanie otwarte nowe połączenie kolejowe między Polską i Ukrainą
Jak planują pracownicy kolei, pociąg między Kowelem i Chełmem ma kursować od połowy czerwca.

Ukraińscy i polscy kolejarze pracują nad wprowadzeniem nowego połączenia między Ukrainą i Polską. Eksperci spodziewają się, że pociąg z Kowela do Chełma będzie kursować już od połowy czerwca. Informuje o tym biuro prasowe „Ukrzaliznyci”.

„Obecnie trwają uzgodnienia szczegółów rozkładu jazdy tego pociągu, w szczególności z uwagi na wygodne przesiadki na inne pociągi. Jest rozpatrywana możliwość przesiadki z nr 667 Czerniowce − Kowel, nr 97 Kijów – Kowel, nr 83 Odessa – Kowel, a z powrotem z Chełma – przesiadka na pociąg nr 98 Kowel − Kijów i podmiejskie pociągi, wyjeżdżające z Kowela wieczorem. Ponadto, − powiedział dyrektor regionalnego oddziału „Lwiwskiej Zaliznyci” Iwan Hrunyk, − współpracujemy ze służbą graniczną i celną, uzgadniamy procedurę przekraczania granicy, by pasażerowie mieli możliwość jak najszybszego dostania się do Polski”.

Centrum prasowe „Ukrzaliznyci” przypomina, że od 23 grudnia 2016 roku kursuje pociąg Kijów – Lwów − Przemyśl. Kontrola graniczna i celna danego połączenia odbywa się w czasie jazdy, a także podczas dwóch technicznych przystanków. Projekt połączenia kolejowego Kowel – Chełm jest opracowywany według podobnego schematu.

Przypominamy, że 5 maja odbył się pierwszy przejazd testowy na trasie z Kowla do Chełma.

Artykuły powiązane