Rosyjskie służby specjalne przygotowują na terytorium Polski nową operację specjalną w stosunku do Ukrainy

Rosyjskie służby specjalne przygotowują na terytorium Polski nową operację specjalną w stosunku do Ukrainy
Rosyjskie służby specjalne rozpoczęły w Polsce nową działalność propagandową przeciwko Ukrainie. Głównym celem jest zdyskredytowanie obywateli Ukrainy i jej kierownictwa.

W grupie „Mirotworec” na Facebooku pojawiły się informacje dotyczące tego, że Alaksandr Usowskij, obywatel Białorusi, pisarz i publicysta, będzie zajmować się organizacją antyukraińskich akcji na terenie Polski. Razem z nim będzie działać Konstantin Zatulin, deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.

„Mirotowrec” opublikował screeny korespondencji Usowskiego z niejakim Władysławem Grunwaldem, który zaproponował rozpoczęcie kampanii zbierania podpisów wśród Ukraińców, którzy mieszkają i pracują na terenie Polski. Główny temat: Ukraińcy są przekonani, że OUN i UPA to organizacje przestępcze, tragedia wołyńska to nic innego, jak ludobójstwo, a wszystkie jednostki SZU to zbrodniarze wojenni.

Usowskij i Zatulin takimi podpisami chcą wybić „stołeczek” spod nóg Poroszenki. Grunwald poinformował także o tym, że wszystkie ważne informacje ze Sztabu Generalnego Ukrainy będzie można bez problemu zdobyć za pieniądze.

Usowskij już zaraportował, że strona „Mirotowrec” rzekomo wpisała na czarną listę ministra obrony narodowej RP, co nie odpowiada rzeczywistości.

Przypomnijmy, że wcześniej ukraińscy hakerzy odkryli korespondencję Usowskiego, odpowiedzialnego za antyukraińskie akcje w Polsce.

Artykuły powiązane