poniedziałek, 17 lipiec 2017 09:30

W całej Polsce odbyły się masowe manifestacje w obronie niezawisłości sądów

Na placu Kraińskich w Warszawie zebrało się kilka tysięcy ludzi.

Demonstranci przynieśli świece by w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec planowanej reformie sądownictwa, jaką zaproponował rząd Beaty Szydło przy poparciu klubu parlamentarnego PIS.

W akcji „Łańcuch światła” uczestniczyli mieszkańcy Gdańska, Szczecina i Poznania. Policja nie oszacowała liczby demonstrantów . Służby prasowe warszawskich władz miejskich podają, że w Warszawie demonstrowało ponad 17 tysięcy manifestantów, przekazuje TVN24.

Podczas manifestacji można było usłyszeć okrzyki w obronie trójpodziału władzy i niezależności SN. Demonstranci skandowali okrzyki antypisowskie i przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

W trakcie wiecu Komitetu Obrony Demokracji, Władysław Frasyniuk będący legendarnym opozycjonistą z czasów PRL nazwał Jarosława Kaczyńskiego dyktatorem. Zarzucił obecnemu kierownictwu MON ministrowi Macierewiczowi i Kownackiemu, że współpracują z kremlowskimi służbami specjalnymi.

Liderzy PO i Nowoczesnej ze sceny podczas jednego z wieców zapowiedzieli ścisłą współpracę polityczną, zapewnili ze chcą razem działać dla społeczeństwa i pomyślności Polski i jej obywateli.

Przypomnijmy, że akcje rozpoczęły się już w sobotę i na jednejz z akcji przeciwko reformie sądownictwa zatrzymano ponad 30 osób.

MS

FA3kWWo0aKk

 

Praca w Polsce