poniedziałek, 17 lipiec 2017 14:54

Brytyjska para książęca z wizytą w Polsce

Książę William i Księżna Kate rozpoczęli kurtuazyjną wizytę w Polsce.

Książęca para odwiedza Polskę po raz pierwszy. Kate i William wraz z dziećmi zamieszkają w warszawskim Belwederze.

Po przylocie do Polski księżną Kate i księcia Williama powitał Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą, informuje TVN24.

Zdaniem szefa Gabinetu Prezydenta Krzysztofa Szczerskiego wizyta pary książęcej pokazuje, że relacje polsko-brytyjskie są bardzo dobre, to wizyta wzajemnego szacunku i przyjaźni.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Łapiński powiedział, że wizyta pary książęcej nie ma charakteru politycznego dlatego nie są zaplanowane żadne polityczne wystąpienia.

Po spotkaniu z prezydencką parą William i Kate zwiedzą Starówkę i Krakowskie Przedmieście, następnie odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkają się z młodymi polskimi przedsiębiorcami.

Dzień pary książęcej zostanie zakończony w warszawskich Łazienkach, gdzie książę William wygłosi jedyną przemowę.

Jutro, brytyjska para książęca odwiedzi Gdańsk. Złożą wizytę w nazistowskim obozie koncentracyjnym Stutthof w Sztutowie, gdzie oddadzą hołd ofiarom nazizmu. W Gdańsku odwiedzą Europejskie Centrum Solidarności oraz Teatr Szekspirowski.

Wizyta Willima i Kate zakończy się w środę spotkaniem z parą prezydencką. Następnie para książęca uda się z wizytą do Berlina.

 

Praca w Polsce