Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę

Żołnierze LITPOLUKRBRIG wzięli udział w pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę
Żołnierze Wielonarodowej Brygady wzięli udział w pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę - miejsce kultu religijnego wyznawców prawosławia.

W piątek 18 sierpnia wierni nieśli krzyż, czerpali wodę święconą i wspólnie modlili się.

Pielgrzymka połączyła oficerów i podoficerów Polski, Litwy, Ukrainy oraz pielgrzymów z całej Polski. Wśród setek prawosławnych chrześcijan udających się do Grabarki były również delegacje z sił zbrojnych krajów sąsiednich. Razem, ramię w ramię przeszli długą drogę, aby postawić na szczycie wzgórza niesiony krzyż.

,,Jako doświadczeni żołnierze znamy prawdziwą cenę pokoju, a naszą pielgrzymką wyrażamy modlitwę do Boga, prosząc o pokój na Ukrainie i na całym świecie’’ - powiedział podpułkownik Andrii Kikhtan, Zastępca Szefa Sztabu ds. Wsparcia.

W pielgrzymce udział wziął również Dowódca Wielonarodowej Brygady pułkownik Zenon Brzuszko, który zauważył, że również inni żołnierze z LITPOLUKRBRIG, którzy są wyznania rzymskokatolickiego chętnie przyłączyli się do pielgrzymki.  

“Ma to znaczenie symboliczne. Litewscy, Polscy i Ukraińscy żołnierze jednoczą się również w modlitwie.” - jak zauważył pułkownik Zenon Brzuszko.

Artykuły powiązane