Polska przedstawiła Ukrainie warunki dotyczące otwarcia nowych przejść granicznych

Polska przedstawiła Ukrainie warunki dotyczące otwarcia nowych przejść granicznych
Polska nie chce otwierać nowych przejść granicznych na granicy z Ukrainą, dopóki Ukraina nie ustali trybu pracy już istniejących.

Podsekretarz stanu Polski ds. bezpieczeństwa, konsularnych i polityki wschodniej Bartosz Cichocki powiedział o tym podczas wizyty w Kijowie, przekazuje „Hromadśke”.

„Przed otwarciem nowych przejść granicznych, proponuję skupić się na tym, by obecnie istniejące przejścia zaczęły pracować w sposób cywilizowany. Strona ukraińska doskonale wie, co trzeba zrobić, by te przejścia zaczęły działać w sposób zadowalający. Tylko wtedy, gdy się to uda, będziemy rozmawiać o kolejnych przejściach granicznych”, – powiedział Cichocki.

Warto zauważyć, że przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij obiecał otworzyć w 2018 roku cztery nowe przejścia na granicy z Polską: dwa w obwodzie lwowskim, jedno na Wołyniu i jedno na Zakarpaciu.

Przy okazji warto nadmienić, że Ukraina straciła przez bezczynność Państwowej Służby Fiskalnej 9,3 mln euro dotacji z UE na zagospodarowanie ukraińsko-polskiej granicy.

Artykuły powiązane