piątek, 13 październik 2017 17:22

Polska przedstawi swoją ocenę ustawy „O edukacji” po spotkaniu dwóch ministrów

Polska nadal prowadzi konsultacje ze stroną ukraińską w sprawie ustawy „O edukacji”, a swoje zdanie zaprezentuje po spotkaniu dwóch ministrów edukacji.

Jak przekazuje korespondent Ukrinformu, zawiadomił o tym marszałek Senatu Polski Stanisław Karczewski, przebywający z wizytą w Kijowie,.

„Reakcja Polski dotyczące tej ustawy póki co jest powściągliwa. Analizujemy tę ustawę”, – powiedział Karczewski.

Jak mówi, wkrótce odbędzie się spotkanie dwóch ministrów edukacji w tej sprawie, a wtedy będzie można wyciągać wnioski.

Karczewski podkreślił, że dla Polski najważniejsze jest, by ci, którzy chcą uczyć się w języku polskim, mogli to robić. Jak mówi, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij zapewnił go, że polska mniejszość będzie mieć taką możliwość. Podczas spotkania omówiono także kwestie przejść granicznych

W trakcie swojej wizyty, marszłek wziął wczoraj udział w uroczystym otwarciu Biblioteki Medycznej im. Zbigniewa Religi w Kijowie, spotkał się z przedstawicielami lokalnej Polonii oraz odwiedził Cmentarz w Bykowni. Dzisiaj natomiast, spotkał się z lokalnymi samorządowcami z Charkowa oraz odwiedził tamtejszy szpital, w którym hospitalizowani są ranni podczas walk w strefie ATO ukraińscy żołnierze możemy dowiedzieć się z jego Twittera

Jak dowiedział się Ukrinform, spotkanie ministrów edukacji odbędzie się na Ukrainie 20 października.

Przypominamy, że Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło orzeczenie, zawierające zalecenia na temat ustawy Ukrainy „O edukacji”. W tekście orzeczenia prosi się o wzięcie pod uwagę wszystkich „bez wyjątku” rekomendacji, które zostaną przedstawione przez Komisję Wenecką.

 

Praca w Polsce