Ukraińcy zostali pobici w jednym z warszawskich autobusów

Ukraińcy zostali pobici w jednym z warszawskich autobusów Foto: KRP Warszawa IV / Policja
W jednym z autobusów miejskich w Warszawie mężczyzna pobił dwóch Ukraińców w związku z ich narodowością.

Informuje o tym Onet.pl.

„Kiedy wchodzili do autobusu, jeden z obywateli Ukrainy został odepchnięty ciałem przez jakiegoś mężczyznę. Gdy autobus ruszył, ten sam mężczyzna podszedł do nich i zaatakował ich, zadając im ciosy pięścią w głowę. Przy tym publicznie ich wyzywał, z uwagi na ich przynależność narodowościową, w obecności innych pasażerów”, – powiedziała podkomisarz Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Mężczyzna zachowywał się agresywnie i używał w stosunku do Ukraińców słów ogólnie uznanych za obraźliwe, nawołując ich do opuszczenia Polski. Kiedy autobus się zatrzymał, mężczyzna wybiegł. Na miejsce wezwano karetę pogotowia, która zabrała poszkodowanych do szpitala. W związku z otrzymanymi siniakami i ranami mężczyznom nałożono szwy.

Policji udało się znaleźć i zatrzymać napastnika. Prokuratura oskarżyła 27-letniego osoby atakującej oskarżenia o pobicie na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

Wydanie przypomina, że to nie pierwszy przypadek ataku na obcokrajowców w stolicy, w ubiegłym roku na Mokotowie para Ukraińców została pobita i spryskana gazem łzawiącym przez przechodzącego mężczyznę.

Artykuły powiązane