Były prezydent Polski Komorowski wezwany na przesłuchania

Były prezydent Polski Komorowski wezwany na przesłuchania
Prokuratura Krajowa wezwała Bronisława Komorowskiego na przesłuchanie w charakterze świadka w jednej ze spraw związanych z katastrofą w Smoleńsku.


Poinformowała o tym służba prasowa Prokuratury Krajowej RP.

"W związku z informacjami medialnymi Prokuratura Krajowa potwierdza wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka na 12 kwietnia 2018r. Bronisława Komorowskiego" - czytamy w oświadczeniu.

Zaznacza się, że postępowanie, w ramach którego Prokuratura Krajowa wezwała Bronisława Komorowskiego do złożenia zeznań w charakterze świadka, dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku.

"Obejmuje ono m.in. ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, którzy nie uczestniczyli na terenie Federacji Rosyjskiej w sekcjach 95 ofiar katastrofy smoleńskiej ani nie wnioskowali o ich dopuszczenie do tych sekcji. Nie nakazali również przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski" - zaznaczono w Prokuraturze Krajowej.

W wywiadzie dla Polsat News Komorowski potwierdził, że powinien zostać przesłuchany jako świadek w sprawie katastrofy smoleńskiej.

W tym kontekście uważa, że obecny polski rząd za pośrednictwem prokuratury "ściga polityków poprzedniej ekipy władzy".

Wcześniej kilkakrotnie Prokuratura wezwała również byłego premiera, obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. W kwietniu i sierpniu zeszłego roku przesłuchiwano go w sprawach współpracy między Polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji, a także w sprawie dotyczącej niewłaściwego postępowania strony polskiej podczas kryminalistycznego badania lekarskiego ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

Artykuły powiązane