W wyniku wybuchu w kopalni Zofiówka zginęło 2 górników a trzech zaginęło bez wieści

W wyniku wybuchu w kopalni Zofiówka zginęło 2 górników a trzech zaginęło bez wieści By Mariuszjbie z polskiej Wikipedii, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8398450
W Jastrzębiu-Zdroju, gdzie w sobotę doszło do wybuchu w kopalni, dwóch górników zginęło, a trzech na chwilę obecną jest zaginionych.

 

Jak podkreślono, po wstrząsie pod ziemią zostało siedmiu górników. Dwaj z nich zostali w sobotę odnalezieni i trafili do szpitala. Trzeci górnik zmarł przygnieciony elementami obudowy wyrobiska, został wydobyty w niedzielę przed południem. W niedzielę po południu udało się wydostać kolejnego z górników. Nie dawał oznak życia. Po godzinie 16 poinformowano, że nie żyje.

Trwają poszukiwania trzech zaginionych górników. Pracę ratowników opóźnił wstrząs wtórny, do którego doszło w niedzielę po południu.

Według polskich mediów, na głębokości 600 metrów pod ziemią pracuje około 100 ratowników. Ogółem w akcji ratunkowej bierze udział ponad 200 osób.

Do silnego wybuchu w kopalni Zofiówka doszło w sobotę, 5 maja, około godziny 11. Podziemne wstrząsy o sile prawie 4 punktów w skali Richtera były odczuwalne w wielu miejscowościach. Z miejsca katastrofy ewakuowano czterech górników.

Warto nadmienić, że tego samego dnia w wyniku wybuchu metanu w dwóch kopalniach w pakistańskiej prowincji Beludżystan zginęło 23 górników, a 11 zostało rannych, informuje Radio Wolna Europa.

Artykuły powiązane