W Polsce pobito grupę Ukraińców

W Polsce pobito grupę Ukraińców
Napastnicy pobili trzech Ukraińców w wieku od 45 do 52 lat

 

W pobliżu Warszawy przestępcy napadli na trzech Ukraińców, jeden z nich trafił do szpitala. Czytamy o tym w warszawskiej Gazecie Wyborczej.

Do ataku doszło w miejscowości Głosków. Napastnicy pobili trzech Ukraińców w wieku od 45 do 52 lat, którzy pracują w lokalnym Związku Spółek Wodnych.

Według informowacji, grupa nieznanych napastników zaatakowała trzech obywateli Ukrainy i brutalnie pobiła jednego z nich. Napastnicy rzucili się na swoje ofiary z kijami bejsbolowymi. Jednego z trzech Ukraińców agresorzy bardzo mocno pobili. Mężczyzna trafił do szpitala z pękniętą czaszką i odgryzionym językiem. Podczas napaści dostał ataku padaczki.

Atak miał miejsce 3 maja w pobliżu jednego ze sklepów; między Ukraińcami i grupą nieznanych osób pojawiła się sprzeczka słowna. Jeden z napastników powiedział Ukraińcom, że wie gdzie mieszkają i gdy Ukraińcy szli do domu, drogę zagrodziły im dwa samochody, z których wyszło 6-7 mężczyzn.

O zdarzeniu poinformowano policję. Policja nadal poszukuje agresorów i na razie nie ujawnia szczegółów okoliczności zdarzenia. Zebrane materiały nie pozwalają stwierdzić, że do ataku doszło na tle narodowościowym.