W Polsce zatrzymano Rosjankę, podsycającą polsko-ukraińskie animozje

W Polsce zatrzymano Rosjankę, podsycającą polsko-ukraińskie animozje
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Polski zatrzymała obywatelkę Federacji Rosyjskiej, która prowadziła "wrogą działalność", a w szczególności podsycała polsko-ukraińskie animozje.

 

Poinformował o tym rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanisław Żaryn, przekazują polskie media.

Zatrzymana Rosjanka Jekaterina C. była w Polsce od 2013 roku. W najbliższym czasie powinna być deportowana z kraju. Oprócz niej, jeszcze czterem osobom odmówiono wjazdu na terytorium Polski. Z materiałów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że wspomniane pięć osób prowadziło działania hybrydowe przeciwko Polsce.

"Pięć wspomnianych osób było zaangażowanych w próbę rozbudzania animozji polsko-ukraińskich i promowania rosyjskiej propagandy związanej z polityką historyczną. Chodzi o próbę zamiany czy próbę promowania rosyjskiej wersji, żeby była wersją dominującą. Osoby te prowadziły działania na rzecz konsolidacji środowisk prorosyjskich znajdujących się w Polsce” – powiedział rzecznik ABW.

W październiku ubiegłego roku na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Polski wydalono obywatela Federacji Rosyjskiej podejrzanego o o udział w wojnie hybrydowej przeciwko RP.

Artykuły powiązane