Sejm RP nie ukarze posła za kłamstwo dotyczące pobicia Polaków przez Ukraińców

Sejm RP nie ukarze posła za kłamstwo dotyczące pobicia Polaków przez Ukraińców
Komisja Etyki Poselskiej postanowiła nie karać posła Kukiz’15 Tomasza Rzymkowskiego, który świadomie wygłaszał nieprawdziwą informację jakoby Polacy zostali pobici przez Ukraińców w Przemyślu.

 

O zareagowanie przez Sejm na świadome upublicznienie przez Rzymkowskiego nieprawdziwej informacji poprosił Związek Ukraińców w Polsce, a także przewodnicząca Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Danuta Pietraszewska i jej zastępca Stanisław Huskowski, informuje korespondent „Ukrinformu” w Warszawie.

„Komisja (Etyki Poselskiej -red.) postanowiła wstrzymać rozpatrzenie sprawy” - czytamy w informacji Sejmu RP.

Przypomnijmy, że w czasie dyskusji pod koniec stycznia w Sejmie na temat ukraińskiej poprawki do skandalicznej ustawy IPN poseł Rzymkowski, który był jednym z prelegentów podczas debaty nad tym projektem, uzasadnił przyjęcie „ukraińskiej” poprawki jako zagrożenie „banderyzmu” w Polsce. Jako argument użył nieprawdziwej informacji. Powiedział, że w Przemyślu latem 2016 r. ukraińscy nacjonaliści pobili polskiego patriotę w czasie ukraińskiej procesji religijnej i obecnie sąd w Przemyślu rozpatruje tę sprawę. Tymczasem sytuacja była całkiem inna, polski sąd rzeczywiście rozpatruje sprawę pobicia w czasie procesji w Przemyślu, ale Ukraińca przez polskich nacjonalistów.