Ukraińscy wojskowi biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach NATO CWIX-2018 w Polsce

Ukraińscy wojskowi biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach NATO CWIX-2018 w Polsce Foto: mil.gov.ua
Trwa aktywna faza wielonarodowych ćwiczeń NATO CWIX-2018, w których biorą także udział przedstawiciele wojsk łączności Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Obecne ćwiczenia przeprowadzane w tym roku w Bydgoszczy, mają największą formę w historii ich przeprowadzania. Bierze w nich udział ponad 1250 specjalistów technicznych z 32 krajów świata. Zgodnie z planem ćwiczeń, zostanie przeprowadzene około 4,5 tysięcy eksperymentów i badań.

Jak zaznaczył szef ukraińskiej delegacji pułkownik Wiktor Lisiakonow, skala obecnych ćwiczeń jest imponująca. Format CWIX jest unikalnym doświadczeniem wojskowym. Absolutnie wszystkie aspekty organizacji ćwiczeń mają na celu zapewnienie maksymalnej efektywności badań i testów, informuje służba prasowa ukraińskiego Ministerstwa Obrony.

„Ukraiński zespół informatycznych specjalistów składa się z młodych oficerów, którzy przeszli odpowiednie kursy językowe i techniczne w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego na uczelniach USA i NATO i dla nich CWIX — to wyjątkowa możliwość pracy w wysoce eksperckim środowisku, porozmawiać na poziomie międzynarodowym z ekspertami w sferze bezpieczeństwa cybernetycznego i podnieść poziom ich wiedzy i umiejętności”, — podkreślił pułkownik Wiktor Lisiakonow.

Badania i testy, które zostały zaplanowane na pierwszy tydzień ćwiczeń ukraiński zespół wykonał terminowo i w całości. Kierownictwo ćwiczeń zauważa wysoki poziom organizacyjny i przygotowanie ukraińskich oficerów.

Artykuły powiązane