W Polsce startuje specjalny projekt, który pomoże ukraińskim studentom znaleźć legalną pracę

W Polsce startuje specjalny projekt, który pomoże ukraińskim studentom znaleźć legalną pracę
W Polsce jest realizowany projekt, który ma na celu pomóc studentom z Europy Wschodniej, w tym z Ukrainy, znaleźć w kraju legalną pracę.

 

Rzecz idzie o projekcie "EdWork", który przewiduje wyszukiwanie pracy tymczasowej, a także stałej zarówno dla studentów zagranicznych, którzy studiują w Polsce, jak i dla studentów zagranicznych instytucji szkolnictwa wyższego, informuje o tym ukraiński serwis Polskiego Radia.

"Nasi partnerzy, wśród których są duże firmy krajowe i zagraniczne, w szczególności z sektora usług, przemysłu spożywczego, przemysłu i logistyki, już oświadczyły o gotowości zatrudnienia 850 studentów z Europy Wschodniej w okresie wakacji letnich" – powiedział prezes Grupy EWL Andrzej Korkus.

Podkreślono, że w ramach projektu zostaną rozwiązane wszystkie kwestie dotyczące legalizacji pobytu w Polsce, organizacji pracy z godziwym wynagrodzeniem czy zapewnienia mieszkania.

"Udział w programie jest bezpłatny. W początkowej fazie projekt potrwa od 1 do 3 miesięcy – czyli właśnie w okresie wakacji letnich. Później zapewniamy możliwość znalezienia dla młodzieży z Europy Wschodniej pracy w Polsce, zgodną z wykształceniem w polskich uczelniach" – powiedział inicjator projektu, pełnomocnik ds. internacjonalizacji szkolnictwa wyższego, Parlament Studentów RP Kirył Sałata.

Jak zaznaczono, w Polsce na początku 2018 roku było ponad 72 tys. zagranicznych studentów z około 160 krajów, najwięcej z Ukrainy i Białorusi.

Rejestracja do projektu odbywa się na stronie internetowej EdWork.pl, więcej informacji można znaleźć w portalach społecznościowych na Facebook.com/EdWorkpl.

Artykuły powiązane