W Polsce zakończyły się międzynarodowe manewry NATO CWIX-2018, w których brali udział Ukraińcy

W Polsce zakończyły się międzynarodowe manewry NATO CWIX-2018, w których brali udział Ukraińcy
W ubiegłym tygodniu w Polsce odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia wielonarodowych ćwiczeń NATO CWIX-2018.

 

W uznaniu za znaczący wkład w proces przygotowania i przeprowadzenia wielonarodowych ćwiczeń, a także za wysoki poziom przygotowania ukraińskich specjalistów szefowi ukraińskiej delegacji przyznano Certyfikat uznania, informuje Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy

W podsumowaniu przeprowadzonych szkoleń, pułkownik Wiktor Lisiakonow, który stał na czele ukraińskiej delegacji kadry informatycznej podkreślił, że CWIX jest przykładem szerokiego wdrażania nowoczesnych technologii w działalności wojsk.

„Unikalne doświadczenie i wiedza zdobyta przez naszych oficerów podczas ćwiczeń powinna znaleźć praktyczne zastosowanie w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych w państwowych jednostkach wojsk łączności Sił Zbrojnych Ukrainy”, — powiedział on.

Przypomnijmy, że międzynarodowe ćwiczenia NATO CWIX-2018 odbywały się 11 - 28 czerwca 2018 r. w siedzibie JFTC (Joint Force Training Centre) w Bydgoszczy. Wzięło w nich udział ponad 1250 specjalistów technicznych z 32 krajów świata. Zgodnie z planem ćwiczeń, przeprowadzono około 4,5 tysięcy eksperymentów i badań.

Artykuły powiązane