W Polsce w wyniku wypadku autobus z Ukraińcami zsunął się z 30-metrowego stoku, trzy ofiary śmiertelne

W Polsce w wyniku wypadku autobus z Ukraińcami zsunął się z 30-metrowego stoku, trzy ofiary śmiertelne Foto: PAP/Darek Delmanowicz
W województwie podkarpackim, wieczorem 17 sierpnia ok. 21.00 doszło do wypadku ukraińskiego autobusu turystycznego, w wyniku czego zginęły trzy osoby, natomiast 51 osób jest rannych.

 

Jak informuje TVN24, w autobusie wiozącym turystów ze Lwowa do Austrii i zmierzającego do przejścia granicznego ze Słowacją, znajdowało się 54 osoby. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 28 w Leszczawie Górnej, między Przemyślem a Sanokiem.

"Jak poinformowała prokuratura, biegły z zakresu ruchu drogowego stwierdził, że kierowca jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu. " - czytamy w wiadomości.

Autobus uderzył w barierkę i stoczył się z 30-metrowej skarpy. Operacja ratunkowa trwała całą noc.

W okolicznych szpitalach przebywa 37 osób, w tym 10 dzieci. Dziewięć osób jest ciężko rannych. Osoby przebywające w szpitalach są otoczone opieką psychologa.

Jak poinformowała w sobotę zastępczyni Prokuratora Okręgowego w Przemyślu prokurator Beata Starzecka-Skrzypiec, kierowca ukraińskiego autokaru został zatrzymany.

Artykuły powiązane