Ukroboronprom przedstawia na MSPO-2018 w Kielcach perspektywiczną broń pancerną, precyzyjną i termobaryczną

Ukroboronprom przedstawia na MSPO-2018 w Kielcach perspektywiczną broń pancerną, precyzyjną i termobaryczną
Państwowy koncern Ukroboronprom prezentuje perspektywiczny sprzęt obronny ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego na odbywającym się w dniach 4-7 września w Kielcach 26. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego - MSPO-2018.

 

Według wiadomości biura prasowego koncernu potencjalni zagraniczni klienci i partnerzy ukraińskiej fabryki zbrojeniowej odwiedzający ekspozycję na MSPO-2018 mogą zapoznać się z projektami pojazdów opancerzonych, a także uzbrojeniem precyzyjnym i termobarycznym.

Są to między innymi: BRM „Mangusta”, BRDM-2Di i BTR-70Di-02 „Świtaź”, BTR-4МВ, BTR-3Е1, projekty i sprzęt firm wchodzących do grupy pancernej państwowego koncernu Charkowskie Biuro Konstrukcyjne Inżynierii Mechanicznej im. A. A. Morozowa, a także sprzęt Fabryk Broni Pancernej w Mikołajowie i Kijowie.

Prezentowane na targach precyzyjne uzbrojenie wyprodukowane przez Państwową Akcyjną Spółkę Holdingową „Artem” obejmuje: PPK „Kombat” kalibru 125 mm, pociski naprowadzane R-27R i R-27ЕТ, pociski nienaprowadzane RS-80KO. Wśród prezentowanej broni precyzyjnej jest również PPK „Korsarz” opracowany przez Państwowe Kijowskie Biuro Projektowe „Łucz”.
Ponadto, gościom ukraińskiej ekspozycji na MSPO-2018 przedstawiony zostanie system obrony aktywnej „Zasłon” i „Zasłon-L” przedsiębiorstwa państwowego Fabryka Maszyn „Artem”, a także ukraińskie projekty uzbrojenia termobarycznego: granaty RGO-27S i RGT-27С2, wyprodukowane w przedsiębiorstwie państwowym Fabryka Maszyn „Artem”.

Jak podkreślono w komunikacie, w ramach udziału w pracach MSPO-2018 zaplanowano szereg spotkań i negocjacji delegacji Ukroboronpromu w sprawie rozwoju międzynarodowej współpracy wojskowo-technicznej, przede wszystkim z Polską.

MSPO to jedna z największych imprez targowych przemysłu obronnego w krajach Europy Środkowej. Doroczna wystawa organizowana jest i odbywa się pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ukraina bierze udział w MSPO od roku 2014.

Ukraina i Polska zaktywizowały współpracę wojskowo-techniczną w nowej sytuacji geopolitycznej i obecnie opracowują plany współpracy, w tym w zakresie wspólnego tworzenia precyzyjnego uzbrojenia naziemnego, środków obrony przeciwlotniczej, statków bezzałogowych, wspólnej modernizacji samolotów i pojazdów opancerzonych. Jako obiecujące kierunki dwustronnej współpracy wojskowo-technicznej rozważa się także wspólną modernizację uzbrojenia na rynkach krajów trzecich, a także wspólne promowanie nowych broni na rynkach krajów NATO.

Artykuły powiązane