W Warszawie odbyła się największa w historii akcja protestu służb mundurowych

W Warszawie odbyła się największa w historii akcja protestu służb mundurowych Foto: Dziennik Zachodnik/Patryk Drabek
Tysiące policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej, strażaków oraz strażników więziennych wzięło udział w dużej akcji protestacyjnej w Warszawie.

 

Według organizatorów, obecna akcja jest największą w historii protestów pracowników mundurowych. Pod okna Kancelarii Prezydenta i premiera protestujących doprowadziły wymagania natychmiastowej podwyżki płac i poprawy warunków pracy. Niestety, ani prezydent, ani premier nie znaleźli czasu aby porozmawiać z przedstawicielami protestujących.

Jak podkreślono, demonstracja stała się kulminacją serii protestów, które w lipcu rozpoczęły się w Policji. Do policjantów następnie dołączyli strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, strażnicy więzienni i inspektorzy służby drogowej.

Oprócz zwiększenia wynagrodzeń, ich corocznej waloryzacji, uczestnicy akcji domagają się poprawy zabezpieczenia emerytalnego i zwiększenia wypłat za nadgodziny. Również policjanci wymagają zatrudnienia dodatkowych pracowników, aby nie musiano pracować w godzinach nadliczbowych.

Organizatorzy podkreślają, że w akcji wzięło 30 tysięcy pracowników organów mundurowych, którzy przybyli z różnych regionów kraju.

Artykuły powiązane