Ambasador Ukrainy w Polsce jest oburzony publikacją Rzeczpospolitej wywiadu z liderem "DRL"

Ambasador Ukrainy w Polsce jest oburzony publikacją Rzeczpospolitej wywiadu z liderem "DRL" Foto: Glavcom.ua
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia wysłał list do redaktora naczelnego Rzeczpospolitej w związku z opublikowaniem wywiadu z jednym z przywódców bojówkarzy "DRL" Denisem Puszylinem.

 

"Oceniam opublikowany przez redakcję wywiad, jako nadużycie wolności słowa i zasad etyki dziennikarskiej. Z przykrością jestem zmuszony uznać fakt tej publikacji jako nieprzyjemny i bolesny gest ze strony redakcji w stosunku do Ukrainy i przyjaznego Polakom narodu ukraińskiego" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

Ambasador przypomniał, że Polska wraz z demokratycznym światem potępia rosyjską agresję wobec Ukrainy, która wymaga oporu, a nie wsparcia informacyjnego.

"Przedstawienie przez redakcję gazety miejsca dla zbrodniczej propagandy osobie, będącej jednym z tych, kto jest odpowiedzialny za naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i osobiście bierze udział w agresji i okupacji, jest nie do przyjęcia" – napisał Deszczycia.

Ambasador wyraził nadzieję, że quasi przedstawiciele tak zwanych „DRL/ŁRL” nie będą mieć miejsca dla swojej propagandy w Polsce, jak i w każdym innym demokratycznym kraju.

"Wolność słowa i cechy działalności dziennikarskiej nie mogą być usprawiedliwieniem dla legitymizacji lub rozpowszechniania separatystycznych, agresywnych prokremlowskich punktów widzenia w czasach wojny hybrydowej, którą Rosja prowadzi nie tylko wobec Ukrainy, ale i przeciwko Zachodowi" – podkreślił Deszczycia.

3 października wydanie Rzeczpospolita opublikowało na swoich łamach wywiad z jednym z przywódców bojówkarzy "DRL" Denisem Puszylinem zatytułowany: „Przywódca Donieckiej Republiki: Jesteśmy gotowi na wszystko.

Artykuły powiązane