Na Pomorzu w wyniku wypadku ucierpieli Ukraińcy

Na Pomorzu w wyniku wypadku ucierpieli Ukraińcy
W wypadku ucierpieli obywatele Ukrainy oraz Pakistanu, którzy przyjechali do Polski do pracy.

 

Jak poinformował Dziennik Bałtycki, do incydentu doszło w pobliżu miejscowości Nowa Kiszewa. Według policji do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzenia. W wyniku wypadku drogowego ucierpieli obywatele Ukrainy.

Podkreślono, że 22-letni kierowca samochodu, mieszkaniec powiatu kościerskiego w województwie pomorskim, wyprzedzając inny pojazd, prawdopodobnie nie upewnił się, czy może bezpieczne wykonać taki manewr i zderzył się czołowo z busem.

W wyniku wypadku obrażeń doznał 28-letni kierowca busa, mieszkaniec województwa śląskiego oraz siedmioro pasażerów. To obywatele Ukrainy i Pakistanu, którzy przyjechali do Polski do pracy. Jednego z poszkodowanych zabrał helikopter ratunkowy. Inne ofiary trafiły do szpitala.

Przypomnijmy, że 17 sierpnia doszło do wypadku z udziałem ukraińskiego autobusu na Podkarpaciu. Autobus spadł ze zbocza i się przewrócił. W wyniku wypadku zginęły trzy osoby, a 18 zostało rannych. W sumie w autobusie, który jechał do Wiednia, były 54 osoby.

Kierowca autobusu został zatrzymany. Prokuratura Okręgowego w Przemyślu przesłuchała go i przedstawiła mu zarzuty zastosowując wobec niego areszt. Jeśli okaże się winny, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Później ustalono, że kierowca autobusu, znajdował się pod wpływem środków psychotropowych.

Artykuły powiązane