TVP Info wykorzystał nazistowską symbolikę w tytule "RoSSja"

TVP Info wykorzystał nazistowską symbolikę w tytule "RoSSja"
W jednym z programów pokazywanych na kanale TVP Info, w scenografii studia wykorzystano symbolikę nazistowskiej organizacji SS w nazwie Rosji.

 

Jak informuje Radio Zet, w porannym programie "Minęła 20" prowadzący i jego goście dyskutowali na temat eskalacji na Morzu Azowskim.

Podczas emisji programu na ścianie studio była prezentowana grafika, w której wykorzystano symbolikę nazistowskiej organizacji SS gdzie zastąpiono zwykłe litery s" w tytule Rosji. W szczególności, w studio był umieszczony napis " Achtung RuSSia! Achtung RuSSia".

Ponadto, osoba prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina została wykorzystana w grafice, zamiast czaszki w stylistyce, która została użyta w pojemnikach z "Cyklonem B", stosowanym do eksterminacji więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Polscy eksperci ds. protokołu dyplomatycznego, zapytani przez Radio Zet potępili zdjęcia tego typu, nazywając je nie do zaakceptowania. Według jednego z nich, gdyby takie zdjęcie zostało zastosowane w odniesieniu do polskiego prezydenta, ambasador Polski zareagowałby natychmiast.

W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji stwierdzono, że do południa w czwartek nie odnotowano skarg dotyczących grafiki na antenie TVP Info.

Artykuły powiązane