Zespół projektu Ukraine NOW: Eurotour przybył do Warszawy

Zespół projektu Ukraine NOW: Eurotour przybył do Warszawy
W dniach 21 - 23 grudnia 2018 r. w krajach Europy odbędzie się projekt Ukraine NOW: Eurotour, który jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Polityki Informacyjnej Ukrainy.

 

Wczoraj zespół przedstawił projekt w Domu Ukraińskim w Warszawie.

Goście mogli skorzystać z okularów wirtualnej rzeczywistości, za pomocą specjalnych ustawień udostępniać zdjęcia za pośrednictwem sieci społecznościowych i, oczywiście, otrzymali prezenty.

Jak informuje ukraiński portal rządowy, według sekretarza stanu Ministerstwa Polityki Informacyjnej Artema Bydenki zadaniem projektu jest przeniesienie ludzi na Ukrainę z pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości, pokazanie ukraińskiego piękna i wielu ciekawych miejsc.
„Jednocześnie jest to nowoczesna prezentacja, przedstawiająca możliwości, które Ukraina daje inwestorom, studentom, przedsiębiorcom” - dodał Bydenko.

630 360 1545396858 2315

Zespół projektu dwupiętrowym autobusem z logo kampanii Ukraine NOW odwiedzi trzy europejskie stolice: Warszawę, Berlin i Pragę.

Zaplanowane są przystanki na centralnych placach miast w celu przeprowadzenia imprez towarzyskich, podczas których Europejczycy będą mogli dowiedzieć się więcej o Ukrainie. Ważne zadanie wycieczki to popularyzacja języka ukraińskiego na turystycznych trasach Europy.
W ramach trasy, cudzoziemcom zostanie przedstawiona nowa marka Ukrainy Ukraine NOW, która została stworzona przez ukraińską agencję Banda w ramach pracy Komisji na rzecz Popularyzacji Ukrainy przy Ministerstwie Polityki Informacyjnej.

Harmonogram trasy europejskiej: 21.12 - Warszawa, Ukraiński Dom w Warszawie; 22.12 - Berlin, Plac Alexanderplatz i Brama Brandenburska, Ambasada Ukrainy w Republice Federalnej Niemiec; 23.12 - Praga, Plac Pokoju, Ambasada Ukrainy w Republice Czeskiej.

Artykuły powiązane