Kolejki samochodowe przy wyjeździe z Polski na Ukrainę z czasem oczekiwania 8-16 godzin

Kolejki samochodowe przy wyjeździe z Polski na Ukrainę z czasem oczekiwania 8-16 godzin
W związku z okresem przedświątecznym granicy polsko-ukraińskiej utworzyły się ogromne kolejki.

 

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Elżbieta Pikor, kolejki w tym okresie powstają corocznie, a w tym roku święta i weekend zbiegły się w czasie, pisze Forsal.

"Na czterech podkarpackich przejściach granicznych z Ukrainą trwa wzmożony ruch przedświąteczny. W ciągu nocy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej odprawił 54 tys. podróżnych" - powiedziała Pikor.

16 godzin muszą czekać ci, którzy udali się na przejście w Korczowej - Krakowiec, natomiast w Medyce – 8 godzin.

W niedzielę liczba samochodów stojących w kolejce spadła, jednak na przekraczanie granicy ciężarówki oczekują od 27 do 38 godzin. Pikor powiedziała, że czynne są wszystkie pasy ruchu prowadzące do przejść granicznych.

Podobna sytuacja jest także na przejściach granicznych województwa lubelskiego. Na przejściu granicznym Hrebenne – Rawa-Ruska ciężarówki oczekują na wjazd na Ukrainę ponad 20 godzin a w kolejce oczekiwało 200 samochodów. Ponadto, 400 samochodów osobowych stało w 7-godzinnym korku.

Również na przejściu granicznym Dołhobyczów-Uhrynów kierowcy czekają ok. 8 godzin. Nieco lepszą sytuację zanotowano na przejściu Zosin-Uściług, gdzie na przekroczenie granicy trzeba czekać około 3 godzin.

Zdaniem mjr Pikor wyjeżdżający to głównie Ukraińcy, w tym studenci, którzy w okresie świątecznym w Polsce wracają do swoich domów.

Artykuły powiązane