Uruchomiono pociąg do ukraińskiej granicy Przemyśl – Medyka

Uruchomiono pociąg do ukraińskiej granicy Przemyśl – Medyka
Kilka lat temu Lwowska Kolej kontynuowała przejazdy wszystkich pociągów relacji Lwów – Mościska za wyjątkiem ostatniego, do granicy. Polacy przejęli dobry przykład.

Jak informuje serwis vsim.ua, po 13-letniej przerwie w dniach od 1 września do 15 października w celu zbadania przepływu pasażerów wprowadza się ruch 3 podmiejskich pociągów elektrycznych na odcinku Przemyśl – Medyka.

Cena przejazdu to 1,90 zł (przy posiadaniu „Karty Polaka” dostępna jest zniżka w wysokości 37%), podczas gdy przejazd autobusem kosztuje 2,70 zł i nie ma zniżek z racji posiadania „Karty Polaka”.

Pociągi będą kursować od poniedziałku do piątku za wyjątkiem świąt państwowych.

Z Przemyśla do Medyki pociąg wyjeżdża o godzinach: 6:25, 13:50 i 15:50.

Z Medyki do Przemyśla: 7:15, 14:40, 16:41. Przystanki na drodze od Medyki do Przemyśla to: Medyka Rozrządowa, Medyka Towarowa, Hurko.

Czas przejazdu wynosi dokładnie 15 minut, a stacja Medyka znajduje się w odległości 500 m od wyjścia z pieszego przejścia granicznego, po prawej stronie. Ponieważ w Medyce nie ma kasy biletowej, bilety można kupić u konduktora.

Po 20-minutowym postoju w Przemyślu każdy ze składów już pod innym numerem będzie jechał do Rzeszowa, a następnie tak samo z Rzeszowa. Bilet Rzeszów-Medyka pomimo tych dodatkowych kilku kilometrów kosztuje 11 zł – tyle samo, co bilet do Przemyśla, ponieważ jest to jedna strefa taryfowa.

Rozkład póki co został ułożony pod uczniów, którzy dojeżdżają do szkół w mieście, jeśli jednak popularność przejazdów będzie wysoka, jest możliwe, że Polacy będą nadal rozwijać to połączenie.

To wspaniała innowacja przede wszystkim dla osób jeżdżących z walizkami, dla których jest dużo półek na bagaże w pociągach, a także dla tych, którzy liczą każdy grosz, wyjeżdżając do Polski na zakupy.

1471906205 1471904443 Medyka11

Artykuły powiązane