niedziela, 08 styczeń 2017 13:35

Z Polski na Ukrainę będą częściej latać samoloty

Polskie Linie Lotnicze LOT planują w 2017 roku zwiększyć częstotliwość lotów na trasie Warszawa-Odessa do jedenastu razy w tygodniu.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa „Portu Lotniczego Odessa” Maria Popowicz, w sezonie letnim 2017 LOT zwiększy częstotliwość wykonywania lotów na trasie Warszawa-Odessa. Stopniowo liczba lotów wzrośnie z siedmiu do jedenastu tygodniowo. Poinformował o tym serwis UBR powołując się na UNIAN.

„Od 26 marca zostanie dodany drugi lot w niedziele. Czas wylotu z Warszawy – 14:35, z Odessy – 18:00, czasu lokalnego”, - powiedziała Popowicz.

Następnie od 19 lipca zostaną wprowadzone dodatkowe loty w poniedziałki, środy oraz czwartki. W poniedziałki i środy loty z Warszawy będą odbywać się o 11:25, z Odessy o 14:50. W czwartki wylot z Warszawy o 14:35, z Odessy - 18:00.

Wszystkie loty będą obsługiwane przez samoloty średniego zasięgu Embraer 170.

Jak zaznaczyła Popowicz, dzienne i wieczorne wyloty zapewnią wygodne połączenia na lotnisku w Warszawie na loty zarówno na europejskich, jak i transkontynentalnych trasach linii lotniczych LOT.

„W bieżącym zimowym rozkładzie PLL LOT wykonuje siedem lotów tygodniowo”,- wyjaśniła rzeczniczka.

PLL LOT jest jedyną linią lotniczą, która obsługuje wszystkie loty długodystansowe samolotami Boeing787 Dreamliner i obsługuje prawie 5 milionów pasażerów rocznie. Na liście kierunków lotów firmy znajduje się ponad 80 miast. Głównie są to loty do wszystkich krajów Europy, w tym Rosji, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Armenii i niektórych krajów Bliskiego Wschodu. Długie loty odbywają się do Chin (Pekin), Japonii (Tokio), USA (Chicago, Nowy Jork) i Kanady (Toronto).

Port Lotniczy "Odessa" zalicza się do grupy największych lotnisk Ukrainy i jest związany połączeniami powietrznymi z wieloma miastami Ukrainy, WNP, a także z krajami Europy Zachodniej, Azji, Afryki.

 

Praca w Polsce