Ze Stanów Zjednoczonych do Polski przybyło 250 żołnierzy brygady pancernej

Ze Stanów Zjednoczonych do Polski przybyło 250 żołnierzy brygady pancernej
Amerykańska 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa zaczyna dziewięciomiesięczną rotacyjną misję w ramach operacji Atlantic Resolve.

Do Polski na lotnisko we Wrocławiu i na poligon w pobliżu Żagania (woj. lubuskie) przybyło 250 amerykańskich żołnierzy części brygady USA, która powinna wzmocnić wschodnią flankę NATO. Poinformowało o tym „Polskie Radio”.

Jak zauważa portal, żołnierze mają ze sobą tylko broń indywidualną.

Ze stolicy Dolnego Śląska będą oni kierowani do odpowiednich jednostek.

W ramach pierwszej rotacji dowództwo brygady i bataliony inżynieryjne wraz ze sprzętem zostaną umieszczone w wojskowych obiektach w Żaganiu, Świętoszynie, Skwierzynie i Bolesławcu.

Zgodnie z treścią komunikatu amerykańska 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa zaczyna pierwszą, dziewięciomiesięczną rotacyjną misję Atlantic Resolve, która odbywa się w ramach programu zwiększenia amerykańskiej obecności w Europie.

Przypomnijmy, że 6 stycznia w niemieckim porcie w Bremerhaven wyładowano ciężkie uzbrojenie brygady, które zostanie dostarczane do Polski za pomocą kolei i konwojów wojskowych.

Wojska amerykańskie w większości znajdują się w Zachodniej Polsce, jednak będą działać na terenie całego regionu, na wschodniej flance NATO, w szczególności będą trenować i odbywać szkolenia na terenie całej Polski.

Federacji Rosyjska oświadczyła, że Rosja może „twardo odpowiedzieć” USA na rozmieszczenie sił i sprzętu wojskowego w Europie.

Artykuły powiązane