wtorek, 10 styczeń 2017 18:06

Do Polski przybyły pierwsze czołgi z USA

Do Polski przybyła wojskowa technika - pierwsza partia czołgów ze Stanów Zjednoczonych, w ramach programu wzmocnienia wschodniej flanki NATO - informuje TVN24.pl.


„Amerykańskie wojsko opublikowało zdjęcie rozładunku pierwszego czołgu M1 Abrams na polskiej ziemi. Chociaż nie jest to pierwsza taka maszyna w Polsce, to pierwsza należąca do brygady pancernej, która właśnie jest przerzucana na wschód NATO” - informuje wydanie.

Zdjęcie opublikowała 16. Brygada Wsparcia w UE. Wojskowe brygady kontrolują wyładunek sprzętu i jego dostarczenie do miejsca przeznaczenia.

"Pierwszy czołg All American przybył do Polski" - czytamy w komunikacie 16. Brygady.

 


Wcześniej informowaliśmy, że 250 amerykańskich żołnierzy, stanowiących część brygady do wzmocnienia wschodniej flanki NATO, przybyło na lotnisko do Wrocławia na poligon w pobliżu Żagania.

Przypomnijmy, że w porcie niemieckiego miasta Bremerhaven 6 stycznia rozpoczął się rozładunek amerykańskiego sprzętu wojskowego w ramach rozmieszczenia w Europie Wschodniej zgodnie z programem NATO "Atlantic Resolve".

W krajach Wschodniej i Środkowej Europy zostanie ulokowanych 4000 żołnierzy 3. Brygady Czołgowej i 4. Dywizji Piechoty USA, które będą uzbrojone w 87 czołgów.

Jak wiadomo USA jeszcze w kwietniu ubiegłego roku poinformowały o planach umieszczenia w Europie Wschodniej wojsk pancernych w ramach działań NATO w zakresie przeciwdziałania agresywnej polityce Rosji.

 

 

Praca w Polsce