Ukrainka śpiewa w 6 językach w operze w Oslo

Ukrainka śpiewa w 6 językach w operze w Oslo Foto: Michał Wasążnik
Ukrainka Oksana Myronczuk śpiewa w 6 językach w Operze Królewskiej w Oslo. 2 lata temu otrzymała prawo do stałego pobytu w Norwegii.

„W języku ojczystym śpiewam na każdym występie. Dzięki temu dbam o naszą muzykę, sztukę i kulturę za granicą. A latem w czasie wakacji zawsze przyjeżdżam na Ukrainę, by odwiedzić rodziców, krewnych i przyjaciół”, - powiedziała Oksana Myronczuk w wywiadzie dla gazety „Ekspress”.

Artystka przyznaje, że chciała pracować na Ukrainie, nawet za niewielką pensję.

„Wielokrotnie zwracałam się do teatrów, oper i filharmonii w Równem i Lwowie. Wszędzie podziwiano mój śpiew, ale nigdzie nie było miejsca”.

Po szeregu niepowodzeń w poszukiwaniu pracy na Ukrainie, śpiewaczka znalazła ogłoszenie o pracę dla sopranu w norweskim teatrze stołecznym.

„Za swoje ostatnie pieniądze kupiłam bilet na samolot. I z 20 dolarami w kieszeni pojechałam na przesłuchanie. Ceny w Norwegii są wysokie, zwłaszcza dla Ukraińców. Dlatego śpiewała głodna. W tym konkursie na jedno miejsce pretendowało około 30 sopranów z całego świata. Z Ukrainy - tylko ja. I okazuje się, że byłam najlepsza”, - powiedziała śpiewaczka.

Artykuły powiązane

Media

0NFhpwb774k