poniedziałek, 20 marzec 2017 12:21

W Polsce największe zaufanie mają prezydent i premier

W Polsce największym zaufaniem ludności nadal cieszą się prezydent Andrzej Duda i szefowa rządu Beata Szydło.

W rankingu nieufności przewodzą minister obrony Antoni Macierewicz i lider partii rządzącej "Prawo i Sprawiedliwość" (PiS) Jarosław Kaczyński.

Wynika to z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (СВОЅ), przeprowadzonego na początku marca.


 


Zaufanie do Dudy w marcu zadeklarowało 52% Polaków, czyli o 2% mniej niż w lutym. Przywódcy państwa polskiego nie ufa 29% Polaków, czyli o 1% więcej niż w lutym.

Jednocześnie szefowa rządu Szydło cieszy się poparciem 51% ludności kraju, czyli o 1% mniej niż miesiąc temu. Przewodniczącej polskiego rządu nie ufa 35% Polaków, czyli o 2% więcej niż miesiąc temu.

Na trzecim miejscu w rankingu zaufania w Polsce znajduje lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz, któremu ufa 48%, czyli o 3% mniej niż w lutym. W Jednocześnie politykowi nie ufa 27% Polaków.

Liderem nieufności (60% - o 5% więcej niż w lutym) wśród polskich polityków jest minister obrony Macierewicz. Ufa mu tylko 26% Polaków.

Oprócz niego w rankingu nieufności przewodzą lider PiS Jarosław Kaczyński (53%), a także liderzy opozycyjnych partii Platforma Obywatelska (PO) i "Nowoczesna" Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru (po 40%). Mają oni zaufanie u odpowiednio 34%, 28% i 27% Polaków. 

Praca w Polsce