Producent „Eurowizji” podziękował Ukrainie za nienaganne przeprowadzenie konkursu

Producent „Eurowizji” podziękował Ukrainie za nienaganne przeprowadzenie konkursu
Producent konkursu piosenki „Eurowizja” Jon Ola Sand podziękował za wysoki poziom organizacji konkursu w Kijowie.
Powiedział o tym 15 maja na spotkaniu kierownictwa „Eurowizji” z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, poinformowano na oficjalnej stronie internetowej szefa państwa ukraińskiego.

„Co roku mamy jakieś pewne uwagi lub skargi: transport, logistyka, bezpieczeństwo i inne aspekty. »Eurowizja« w Kijowie odbyła się jednak bez zarzutu. Nie mieliśmy żadnych problemów. Z ukraińskiej strony wszystko zostało zorganizowane na najwyższym poziomie”, – powiedział Jon Ola Sand.

„Faktem jest, że została wykonana ogromna praca, by wszyscy dziennikarze, uczestnicy konkursu i fani poczuli gościnność Kijowa i przebywali w komfortowych warunkach”, – dodał członek Rady Administracyjnej Europejskiej Unii Nadawców Pawło Hrycak.

„»Eurowizja 2017« została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Jest to wynik bardzo skutecznej koordynacji oraz współdziałania waszego i naszego zespołu. Tysiące ludzi pracowało nad stworzeniem pozytywnego wizerunku Ukrainy. Wydaje mi się, że udało nam się to zrobić”, – powiedział Petro Poroszenko.

Przypominamy, że 13 maja odbył się finał „Eurowizji 2017”. W wyniku głosowania widzów i ocen jury zwycięzcą został Salvador Sobral z Portugalii, który zebrał 758 punktów. Jego piosenkę „Amar Pelos Dois” uznali za najlepszą i profesjonalne jury, i widzowie. To pierwsze zwycięstwo Portugalii na „Eurowizji”.

Według danych Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej na czas trwania konkursu piosenki „Eurowizja” do Kijowa przyjechało 20 tys. cudzoziemców oraz 40 tysięcy gości z różnych regionów Ukrainy.

Artykuły powiązane