Witalij Kłyczko nagra audiowycieczkę dla aplikacji turystycznej Kyiv City Guide

Witalij Kłyczko nagra audiowycieczkę dla aplikacji turystycznej Kyiv City Guide
W Kijowie zaprezentowano przewodnik turystyczny Kyiv City Guide.
W aplikacji mobilnej zawarto dziewięć pieszych szlaków turystycznych, które pomogą mieszkańcom i gościom stolicy maksymalnie znacząco i interesująco poznać współczesny Kijów.

To pierwsza aplikacja turystyczna, opracowana przez władze miasta.

"Obecnie jest to 9 wycieczek w języku ukraińskim i angielskim: 4 od miasta, a 5 od partnera, kanału »1+1«. Każda z wycieczek trwa od 40 minut do 2 godzin", – powiedział zastępca przewodniczącego Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Ołeksij Reznikow.

Dodał, że koszt opracowania aplikacji autorstwa Zarządu Turystyki Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej w partnerstwie z kanałem "1+1", wyniósł 270 tysięcy hrywien. Deweloperem jest "Bazu Company".

"Co roku liczba wycieczek będzie rosnąć. Na pewno będzie ich ponad 20. Jednak już za kilka miesięcy pojawi się najbardziej legendarna – wycieczka burmistrza Witalija Kłyczki. Wybierze on swoją ulubioną trasę i nagra wycieczkę w trzech językach – ukraińskim, niemieckim i angielskim. Każdy chętny, za przykładem "1+1", może opracować swoją wycieczkę, która zostanie dołączona do aplikacji", - powiedział Ołeksij Reznikow.

Jak zaznaczył szef Zarządu Turystyki Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Anton Taranenko, aplikacja zawiera informacje na temat tras, zdjęcia miejsc, pozwala przejść trasy przez wyznaczone punkty (z nagraniem w tle); ładować trasy, które będzie się później przemierzać w trybie offline; dzielić się miejscami i wycieczkami w sieciach społecznościowych, opisywać wrażenia na temat tras i lokalizacji, kupować i cieszyć się Kyiv Pass – kartą ID turysty, sprawdzać status biletu Kyiv Pas, mieć szybki dostęp do numerów alarmowych oraz mapy ambasad i ośrodków turystycznych.

Aplikację można pobrać w App Store i Google market.

"Przy okazji, trzy rodzaje kart ID już w przyszłym tygodniu będą dostępne dla każdego", - dodał Anton Taranenko.

Aplikacja Kyiv City Guide jest bezpłatna.

Artykuły powiązane