Ukraina zdobyła pierwsze złoto na Uniwersjadzie 2017

Dwudziestojednoletni pływak Mychajło Romańczuk ustanowił rekord Uniwersjady.

Ukraiński pływak Mychajło Romańczuk zdobył złoty medal na Uniwersjadzie, która odbywa się w Chinach, w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym.

Dwudziestojednoletni Ukrainiec ustanowił rekord Uniwersjady, pokonując dystans w 3 minuty i 45,96 sekund, przekazuje ZN.ua.

Także ukraińscy gimnastycy Ołeh Werniajew, Ihor Radiwiłow, Jewhen Judenkow, Władysław Hryko i Petro Paxnyuk zdobyli srebrne medale.

Ukraińska drużyna zajęła drugie miejsce w zawodach drużynowych z wynikiem 257,900 punktów. Pierwsze miejsce przypadło reprezentacji Japonii (260,225 punktów), trzecie - Rosji (253,150 punktów).

Warto zauważyć, że Ołeh Werniajew zaprezentował najlepszy wynik wśród 122 zawodników - 87,150 punktów.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca Mychajło Romańczuk zdobył srebro na mistrzostwach świata w pływaniu.