„Gra o tron”: odcinki w 8 sezonie mogą być rekordowo długie

„Gra o tron”: odcinki w 8 sezonie mogą być rekordowo długie
Podczas gdy kanał HBO podlicza oceny finałowego odcinka siódmego sezonu „Gry o tron”, twórcy David Benioff i D.B. Weiss pracują nad ósmym i zastanawiają się nad tym, jak długi może on być.

Informuje o tym oKino.ua, powołując się na Collider.

Przypomnijmy, że stosunkowo niedawno dyrektor programowy HBO Casey Bloyce ogłosił, że scenariusze wszystkich sześciu odcinków ósmego sezonu zostały już napisane oraz że Benioff i Weiss są teraz w trakcie zdjęć, by określić, jak długi będzie ósmy, ostatni sezon. Liczba jego odcinków już na pewno nie zmieni: będzie ich sześć. Natomiast czas trwania każdego z nich w tej chwili nie jest zdefiniowany.

O długości przyszłych odcinków mówiła inżynier dźwięku Paula Fairfield na festiwalu Con of Thrones: „Póki co jeszcze nie omówiliśmy czasu trwania, wobec czego nie mogę nic powiedzieć na pewno. Jednak ostatnie odcinki na pewno nie będą krótkie. Wydaje się, że dwie godziny dla każdego odcinka to zbyt dużo. Ale z drugiej strony to przecież świetne show, więc dlaczego nie?”.

Jeśli odcinki ósmego sezonu naprawdę będą trwać dwie godziny, będzie on najdłuższy pomimo najmniejszej liczby epizodów. Od ich długości w tej chwili zależy również data premiery: 2018 lub już 2019 rok.

Przypominamy, że grający w serialu aktor Nikolaj Coster-Waldau niedawno powiedział, że zdjęcia do ósmego sezonu „Gry o tron” rozpoczną się już w październiku.

Artykuły powiązane