środa, 06 wrzesień 2017 08:32

Dwie ukraińskie artystki będę reprezentować Ukrainę na Berlin Art Week

W niemieckiej stolicy w dniach 15-17 września w ramach Berlin Art Week 2017 odbędą się XIV Targi Sztuki Współczesnej Berliner Liste, w których wezmą udział dwie artystki z Ukrainy – malarka Tania Wasyłenko oraz zajmująca się ceramiką Ołesia Dworak-Halik.

W tym roku Berliner Liste odbędzie się w samym centrum Berlina na terenie byłego dworca pocztowego Postbahnhof. Na targach sztuki zostaną przedstawione 85 galerie z 37 krajów, które pokażą fanom sztuki wiele prac wykonanych w różnych stylach za pomocą różnych technik, od klasycznego malarstwa, rzeźby i grafiki do sztuki wideo i performance'ów.

112

Tania Wasyłenko zaprezentuje prace z trzech swoich serii: „6 uczuć”, „Czas” i „#BOTANY”. Jak mówi artystka, dwie z nich nie zostały jeszcze pokazane na Ukrainie. „Prowadzimy współpracę międzynarodową już od kilku lat. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w targach sztuki różnych krajów świata. Berliner Liste stał się pierwszym miejscem, w którym pokażemy na wystawie swoje prace międzynarodowej publiczności oraz będziemy mieli okazję porozmawiać i wymienić się kreatywnym doświadczeniem z galeriami i artystami uczestniczącymi w tym wydarzeniu”, — powiedziała portalowi ArtsLooker artystka Tania Wasyłenko.

1Olesya Dvorak Galik KoraloKaktus iz serii Meksika shamot polivi

Zajmująca się ceramiką Ołesia Dworak-Halik pokaże w Niemczech serię swoich prac „Meksyk”, które zostały stworzone pod wpływem wrażeń z podróży do dalekiego kraju. Widzowie będą mogli zobaczyć nowe dzieła nazwane „KoralaloKaktus”, „Sombrero”, „Belize” i „KoraloKwiat”.

2Olesya Dvorak Galik Osinnie derevo The Autumn Tree 2017 shamot polivi

„Meksyk był ciekawy i pod względem swojej historii, i przyrody, starej architektury oraz powrotu kulturowych tradycji do współczesności, języka, który zniszczyli Hiszpanie, i jeszcze można długo opisywać, co mi tam zaimponowało. Ważne jest jednak to, co stało się po powrocie do domu. W warsztacie pozwoliłam sobie na pracę bez szkiców, bez obliczeń, tylko intuicyjne lepienie, pełna wolność”, — mówi Ołesia Dworak-Halik.

 

Źródło: ArtsLooker

 

Praca w Polsce