Do Kamieńca Podolskiego przyjadą entuzjaści starodawnego wojska

Do Kamieńca Podolskiego przyjadą entuzjaści starodawnego wojska Fot. haiduk-kamienec.livejournal.com
W Starym zamku Kamieńca-Podolskiego od 29 września do 1 października odbędzie się festiwal rekonstrukcji wojskowo-historycznej „Schola Militaris”.

Jak informuje służba prasowa lokalnej Rady Miejskiej, w tym roku impreza odbędzie się w nowym formacie i zgromadzi ponad stu uczestników.

Według dyrektora Państwowego Muzeum i przewodniczącego Miejskiego Stowarzyszenia Wojskowo-Historycznego Ołeksandra Zaremby, na tegorocznym festiwalu w przeciwieństwie do poprzednich lat, organizatorzy na „Schola Militaris-2017” połączą historyczną rekonstrukcję i muzeum.

Zaznaczył on także, że swoje możliwości zaprezentują "Kureń Peczerśkij Sotni" (Kijów, Lwów), "Muszkieterzy Wychowśkoho" (Odessa, Kijów), "49 Orta Dżaamat" (Kijów) oraz goście z Polski. Również po raz pierwszy planowany jest przyjazd rekonstruktorów z Wielkiej Brytanii, którzy zamierzają zaprezentować pokazy taktyki pikinierów.

Cały program festiwalu zostanie podzielony na dwa bloki: rekonstruktorski i poznawczy. Do pierwszego wejdą cztery prezentacje grup rekonstrukcji historycznej z komentarzem prowadzącego, zawody muszkieterów i pikinierów, manewry i ceremonie pieszych jednostek garnizonu, zawody w strzelaniu z łuku.

Drugi blok imprez wypełnią wycieczki dla uczestników obozu dla wszystkich chętnych, prace miasteczka rzemieślniczego, wystawa przedmiotów archeologicznych z wykopalisk w Starym Mieście, plac zabaw dla młodych muszkieterów, wykłady i warsztaty.

Artystycznym dodatkiem do programu będzie występ znanego lirnika, poety i bandurzysty Tarasa Kompaniczenki.

Artykuły powiązane

Media

wW_Vzc4DMpA