Ukrainka otrzymała tytuł Mini Miss Europa

Ukrainka otrzymała tytuł Mini Miss Europa
9-letnia Ksenia Szewczenko z Iwano-Frankowska otrzymała tytuł „Mini Miss Europa” na popularnym konkursie Mini Miss of the World, który odbył się w Grecji.

O zwycięstwie poinformował na Facebooku dumny ojciec, Ołeksandr Szewczenko, deputowany i były dyrektor generalny oraz współwłaściciel kurortu narciarskiego Bukovel. Jak informuje Zaxid.Net, podkreślono, że dziewczynka zwyciężyła również w kategorii „Talent” i „Najlepszy strój”, gdzie była ubrana w wyszywaną sukienkę znanej ukraińskiej projektantki Oksany Karawanśkiej.

1437711 1483838
Poinformowano również, że na konkurs w Grecji Ksenia przygotowywała się całe lato. W opracowaniu jej występu brało udział wielu profesjonalistów, od choreografów, kompozytorów po wykładowców sztuki aktorskiej. Dziewczynka przedstawiła także projekt społeczny – flashmob Save Forest Challenge, którego celem jest uratowanie Karpat poprzez sadzenie lasów, które za kilkadziesiąt lat zastąpią te drzewa, które tysiące ludzi bezmyślnie wycięło dla zysku.

Ksenia wystartowała ze swoim flashmobem w czerwcu, wsadziła wraz ze swoimi kolegami w Karpatach ponad 30 sadzonek świerka. Dziewczyna zwróciła się za pośrednictwem portalu społecznościowego do znajomych z apelem, by sadzić drzewka w czasie wakacji na Podkarpaciu. Przyjaciele i znajomi z radością odpowiedzieli i przekazali pałeczkę dalej.

Konkurs Mini Miss of the World odbył się w Salonikach od 24 do 30 września. O zwycięst

Artykuły powiązane