Facebook testuje funkcję odzyskiwania dostępu do konta przez rozpoznawanie twarzy

Facebook testuje funkcję odzyskiwania dostępu do konta przez rozpoznawanie twarzy
Funkcja rozpoznawania twarzy na razie testowana jest tylko dla jednego trybu – odzyskiwania dostępu do zablokowanego konta.

Być może wkrótce użytkownicy Facebooka nie będą musieli wysyłać nieznanym ludziom kopii swoich dokumentów lub analizować cudzych zdjęć w celu odzyskania dostępu do konta. Sieć testuje funkcję uwierzytelniania twarzy, prawie tą samą, którą wykorzystuje system Face ID w iPhone X.

Według wydania TechCrunch, funkcja rozpoznawania twarzy na razie testowana jest tylko w jednym trybie – odzyskania dostępu do zablokowanego konta. Deweloperzy mówią, że nowa funkcja będzie działać niezawodnie i będzie trudna do złamania. Jednak szczegółów realizacji nowej funkcji na razie nie podano.

"Pracujemy nad nową opcją dla ludzi, którzy chcą szybko i łatwo potwierdzić przynależność konta po przywróceniu dostępu do niego, – poinformowali przedstawiciele Facebook. – Jest to opcjonalna możliwość, która jest dostępna tylko na urządzeniach, z których użytkownik zalogowywał się do sieci. Jest to kolejny krok w dodatku do dwupoziomowego uwierzytelniania przez SMS".

W czasie swojego istnienia, Facebook próbowała wiele sposobów odzyskiwania dostępu do zablokowanego konta. Jednym z takich była identyfikacja zdjęcia znajomych, aby udowodnić swoją tożsamość. Sieć społecznościowa próbowała również wprowadzić system kręgu zaufanych przyjaciół, którzy otrzymali kod odblokowania konta właściciela.

Jednak w Facebooku są nie tylko przydatne funkcje. Chęci Facebooka często rozchodzą się z żądaniami samych użytkowników: prawie każdy znalazł się w niechcianych grupach, dostawał dziwne materiały, aktualności itp. Od niedawna użytkownicy Chrome mają możliwość pozbyć się tych i innych problemów i skonfigurować indywidualnie pracę z Facebookiem za pomocą specjalnego dodatku.

Artykuły powiązane