czwartek, 19 październik 2017 09:42

Ukraiński film „Strimhołow” weźmie udział w konkursie festiwalu Camerimage

Pełnometrażowy film „ Strimhołow”, stworzony przy wsparciu Państwowej Agencji Kina Ukrainy, wszedł do programu konkursowego „Debiut operatorski” Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bydgoszczy (Polska), bardziej znanego pod nazwą Camerimage Film Festival International.

Informuje o tym służba prasowa Państwowej Agencji Kina Ukrainy.

„Program konkursowy »Debiut operatorski« powstał w 2010 roku pod patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich i skupia się właśnie na pracy operatora. W tym roku w jego ramach zaprezentowanych zostanie 8 filmów z różnych krajów świata, wśród których znajduje się debiutancka, pełnometrażowa produkcja Maryny Stepańskiej »Strimhołow«. Jak wiadomo, dla operatora i reżysera filmu Sebastiana Thalera praca nad tym filmem również była debiutem w produkcjach pełnometrażowych”, – napisano w komunikacie.

Produkcją filmu zajmowały się „Insight Media” i „Tato Film” przy 100-procentowym wsparciu Państwowej Agencji Kina.

Dramat psychologiczny „Strimhołow” (międzynarodowa nazwa „Falling”) opowiada o młodych ludziach, którzy próbują dokonać trudnego wyboru w trudnych czasach. Anton – genialny muzyk, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei, wraca do domu po studiach w Szwajcarii i leczeniu uzależnienia od alkoholu pod Kijowem. Katia to dziewczyna, wynajmująca pokój gdzieś na kijowskim blokowisku i poszukująca siebie. Przypadkowe spotkanie może zmienić wszystko...

Światowa premiera filmu odbyła się na 52. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach w ramach programu konkursowego „Z Zachodu na Wschód”.

Na ekrany ukraińskich kin „Strimhołow” wejdzie 9 listopada.
zOlzjpG1yeM

 

Praca w Polsce