30.10 – 14.11, Warszawa; Wystawa ukraińskiego fotografika Ihora Gajdaja „Owoce ziemi”

30.10 – 14.11, Warszawa; Wystawa ukraińskiego fotografika Ihora Gajdaja „Owoce ziemi”
Ambasada Ukrainy w Polsce oraz Związek Polskich Artystów Fotografików serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną Ihora Gajdaja „OWOCE ZIEMI”.

Projekt OWOCE ZIEMI jest głęboko egzystencjonalny w swojej istocie. Wpatrując się w powiększone portrety tego, co nas otacza, zdajemy sobie sprawę z ich niezwykłego pochodzenia, a stąd – powstaje więcej pytań, niż odpowiedzi.

Ihor Gajdaj o projekcie: W samej nazwie projektu OWOCE ZIEMI jest ukryta pewna filozofia, uznanie cudu, jakim jest stworzenia Świata. Co raz bardziej powątpiewam, że świat stał się takim, jaki jest, dzięki zwykłej konfrontacji jakichś elementarnych cząstek. Wydaję mi się, że jest pewny porządek, coś niezwykle potężnego, co powoduje, że według jakichś pewnych formuł poruszają się planety wokół Słońca. Ziemia się obraca i ma określone parametry. Lecz takie wielkie ogólne rzeczy można obejrzeć. Myśli o małym codziennym oraz o globalnym są podzielone cienką nicią naszej uwagi.
Dokonując dokumentalnej reprodukcji małych przedmiotów, kieruję uwagę widza na wielkie poprzez małe obiekty, а fotografie wielkiego formatu dają możność zobaczyć namacalną budowę tych cudownych elementów Wszechświata.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 30 października b.r. o godzinie 18.30 w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie, pl. Zamkowy 8.

Strona wydarzenia na Facebooku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

GAIDAI WARSZAWA A1

Artykuły powiązane