Autorka „Harry'ego Pottera” zajmie się reformą ukraińskich internatów

Autorka „Harry'ego Pottera” zajmie się reformą ukraińskich internatów
Fundacja znanej na całym świecie autorki serii książek o Harrym Potterze J.K. Rowling zajmie się reformą ukraińskich internatów.


31 listopada przedstawiciele brytyjskiej fundacji „Lumos” podpisali Memorandum o współpracy z pełnomocnikiem prezydenta ds. praw dziecka Mykołą Kułebą i Żytomierską Obwodową Administracją Państwową. Na mocy porozumienia, fundacja pisarki zapewni internatom na Żytomierszczyźnie pomoc techniczną, specjalistyczną i metodyczną.

ofsoijsdf
W planach jest realizacja projektu mającego na celu wsparcie rodzin w sytuacjach kryzysowych, aby zmniejszyć liczbę przypadków zrzeczenia się praw rodzicielskich i podjąć działania zmierzające do powrotu dzieci do rodzin.

Przedtem brytyjski fundusz pracował z Bułgarią i Mołdawią. Dziś w tych krajach już prawie całkowicie zniknęły internaty.

Na marginesie, według magazynu „Forbes”, J. K. Rowling stała się najbardziej dochodową gwiazdą Europy.

W rezydencji Rowling w Wielkiej Brytanii jest 18 pokoi. Dlatego od pisarki domagano się umieszczenia u siebie 18 uchodźców. „Domagamy się, aby grupa składała się z 4 kobiet i 14 mężczyzn, ponieważ ponad 75 procent z milionów uchodźców to mężczyźni”, - zawiadomili inicjatorzy akcji.

Artykuły powiązane