sobota, 11 listopad 2017 11:33

Ukraińcy ustanowili rekord wizyt w Turcji

Od stycznia do września 2017 roku kraj odwiedziło ponad milion obywateli Ukrainy.

Strumień ukraińskich turystów w Turcji osiągnął rekordowy wskaźnik na poziomie ponad 1,1 mln osób w ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku. Informuje o tym służba prasowa Biura ds. Kultury i Turystyki ambasady Turcji.

„Według danych Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki Turcji, liczba ukraińskich turystów nie tylko nadal stabilnie rośnie, ale i osiąga rekordowe wyniki”, – czytamy w komunikacie. Według informacji resortu, w okresie od stycznia do września 2017 roku Ukraina zachowała swoją pozycję w pierwszej dziesiątce krajów, których obywatele odwiedzają Turcję najczęściej, zajmując siódmą pozycję.

Tymczasem na czele tego rankingu stoi Rosja, za nią są Niemcy i Iran. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Gruzja, Wielka Brytania, Bułgaria, Irak, Holandia i Azerbejdżan. Podkreśla się, że od stycznia do września 2017 roku kraj odwiedziło 1 118 032 obywateli Ukrainy, czyli o 23,16% więcej w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Ponadto potok turystów z Ukrainy jeżdżących do Turcji w tym roku przekroczył granicę 1 mln osób w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, podczas gdy w 2016 roku takie wskaźniki zostały osiągnięte dopiero w grudniu.

Najpopularniejszymi wśród ukraińskich turystów tradycyjnie pozostają Antalya, Stambuł i kurorty w prowincji Muğla: Fethiye, Dalaman, Bodrum i Marmaris.

Warto wspomnieć, że administracja prowincji Antalya wprowadziła rzeczywisty bezpośredni zakaz spożywania alkoholu poza granicami hoteli i miejscami do tego przeznaczonymi zlokalizowanymi w miastach. Zabroniono również jakiegokolwiek „publicznego” picia alkoholu „w postaci mogącej wywoływać niezadowolenie u innych”. Przestępcom grozi kara w wysokości 100 tureckich lirów.

 

Praca w Polsce