W Winnicy młody mężczyzna ożenił się z emerytką, aby nie iść do wojska

W Winnicy młody mężczyzna ożenił się z emerytką, aby nie iść do wojska
22-letni mężczyzna ożenił się z 80-letnią niepełnosprawną kobietą.

W Winnicy 22-letni mężczyzna ożenił się z 80-letnią niepełnosprawną kobietą. Informuje o tym vinnitsa.info.

Jak podkreślono, po ślubie ze starszą kobietą mężczyzna przyniósł do komisariatu wojskowego zaświadczenie, że jego żona jest niepełnosprawna i potrzebuje opieki. Został powołany do służby wojskowej w SZU i 25 października powinien był zgłosić się do komisariatu wojskowego. Ale już 31 października ożenił się z emerytką. Zaraz po ślubie mężczyzna wraz z ojcem przyszedł do miejskiego komisariatu z zamiarem zaświadczenia, że jako młody małżonek na razie nie może służyć w armii.

„Artykuł 32 Kodeksu rodzinnego przewiduje, że w przypadku zagrożenia życia lub... ciąża nie jest tu przewidywana, na pewno nie wystąpi, kierownik ma prawo do skrócenia długości służby na podstawie przedstawionych dokumentów”, - powiedziała pełniąca obowiązki kierownika Winnickiego Miejskiego Urzędu Stanu Cywilnego Bohdana Lipa-Paskopos.

Pracownicy komisariatu wojskowego uważają, że małżeństwo jest fikcyjne i zwrócą się w tej sprawie do sądu.

„Sam ojciec doprowadził rekruta do komisariatu wojskowego i sam ojciec za syna powiedział, że do wojska nie pójdzie, bo jest żonaty, ma żonę inwalidkę pierwszej grupy. To mnie najbardziej uderzyło”, - powiedział komisarz wojskowy Winnickiego Komisariatu Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej Ukrainy Ołeksandr Danyluk.

Ojciec młodego mężczyzny powiedział dziennikarzom, że jest zadowolony ze swojej synowej i wesela syna, a nowożeńcy mieszkają obecnie gdzieś w Nowym Jorku.

Artykuły powiązane