Członkostwo Ukrainy w UE popiera już 56% Ukraińców, w NATO – ponad 43%

Członkostwo Ukrainy w UE popiera już 56% Ukraińców, w NATO – ponad 43%
Przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej popiera już 56,2% ankietowanych Ukraińców, ponad 43% opowiada się za członkostwem w NATO.

Świadczą o tym dane sondażu, przeprowadzonego wspólnymi wysiłkami czterech firm socjologicznych – Centrum Mediów i Badań Marketingowych SOCIS, Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii, Grupy Socjologicznej Rejtynh i Centrum Razumkowa – przy wsparciu Ogólnoukraińskiej Organizacji Społecznej „Komitet Wyborców Ukrainy” od 28 października do 14 listopada 2017 roku.

Według danych, społeczeństwo wciąż popiera zadeklarowany przez władzę kurs na integrację europejską i przystąpienie do NATO.

Przystąpienie do UE popiera znaczna większość społeczeństwa (56,2%), idea wejścia do NATO ma znacznie więcej zwolenników (43,2%) niż przeciwników (33,3%).

Jeśli mowa o wizji dalszego rozwoju Ukrainy, to obecnie społeczeństwo podzieliło się na zwolenników integracji z UE (44,9%) i zwolenników własnej drogi rozwoju Ukrainy (40%).

Wcześniej informowaliśmy, że większość mieszkańców Ukrainy popiera członkostwo w Unii Europejskiej i w porównaniu do maja 2017 roku gotowość mieszkańców do głosowania na członkostwo w Unii Europejskiej wzrosła.

Artykuły powiązane