Wystartowała 25 ogólnopolska akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Wystartowała 25 ogólnopolska akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”
W całej Polsce odbyła się wielka, uliczna zbiórka darów na Boże Narodzenie dla dzieci z ubogich rodzin i domów dziecka.

26 listopada w całej Polsce odbyła się wielka, uliczna zbiórka darów, która jest początkiem 25 akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Znakiem rozpoznawczym akcji jest żółte uśmiechnięte słoneczko na błękitnym tle.

Ogólnopolska akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” odbywa się pod patronatem żony prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, partnerem medialnym akcji jest Polskie Radio.

Akcja ma ścisłe zasady: zgodnie z tradycją do punktu zbiórki można przynosić tylko konkretne dary, konkretne prezenty, mówi Małgorzata Kownacka, dziennikarka Programu I Polskiego Radia. Wolontariusze nie przyjmują pieniędzy, zbierane są tylko dary rzeczowe. Potrzebna jest żywność długoterminowa, słodycze, pluszowe zabawki, środki czystości, nowe przybory szkolne, ciepłe ubrania, czapki, szaliki i rękawiczki.

Akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, adresowana do dzieci z najuboższych rodzin, a także dzieci z domów dziecka i sierocińców, pomaga zebrać niezbędne produkty i towary. W zeszłym roku w ramach akcji świąteczne paczki otrzymało 12 tysięcy rodzin i podopiecznych w całej Polsce.

Artykuły powiązane