„Walczyć nie chcę, ale muszę”: Rosjanie opowiedzieli o swoim stosunku do wojny

„Walczyć nie chcę, ale muszę”: Rosjanie opowiedzieli o swoim stosunku do wojny
Większość respondentów podziela idee rosyjskiej propagandy.

Rosyjski dziennikarz i wideobloger Sasza Sotnik opublikował na swoim kanale na YouTube Sotnik-TV nowy sondaż, przeprowadzony wśród mieszkańców Moskwy.

Na pytanie „Czy jesteś gotowy, by walczyć za ojczyznę i za Putina?” większość respondentów mieszkańców odpowiedziało, że „nie jest gotowa, ponieważ się boi i tego nie chce, ale jeśli każą, będzie trzeba iść, bo nie ma gdzie się podziać”, — zaznaczył dziennikarz.

„Nie chcę walczyć, bo wojna to straszna rzecz”, — powiedział młody mieszkaniec rosyjskiej stolicy. Chłopak stwierdził, że Rosji zagraża Zachód i Ameryka.

Większość respondentów podziela idee rosyjskiej propagandy. Tylko jeden młody człowiek powiedział, że Rosja nie musi walczyć, a obraz zewnętrznego wroga jest korzystny dla Putina, gdyż pomaga mu usprawiedliwić klęskę polityki wewnętrznej.

Użytkownicy portalu również skomentowali ten sondaż. „Dzięki Bogu w Europie mieszkają krewni. Jeśli dojdzie do wojny, mój wybór to bilet i samolot. Za watników walczyć, uchowaj, Boże”, — pisze jeden z użytkowników.

„Przeglądając reportaż, po raz kolejny przekonujemy się, że większość zombie-ludzi mieszka w stolicy. Okazuje się, że peryferiach są oni o wiele mądrzejsi, ponieważ, jak to się mówi, chleb nie przychodzi im łatwo w odróżnieniu od moskwian, których mózgi zarosły tłuszczem. Ich pensje nie są małe i wszystko przychodzi im zbyt łatwo. Proste, piękne życie. Może wydaje się im, że mają coś do stracenia, a prości ludzie nigdy nie pójdą bronić bogaczy. Niech chroni ich rosyjska gwardia, Gwardia Narodowa i jej tłuści synkowie”, — piszą w sieci.

Artykuły powiązane