Film „Cyborgi” zostanie pokazany w krajach bałtyckich, Polsce i Kanadzie

Film „Cyborgi” zostanie pokazany w krajach bałtyckich, Polsce i Kanadzie
Film Achtema Seijtabłajewa o obrońcach donieckiego lotniska „Cyborgi” wkrótce wejdzie na ekrany kin w kilku przyjaznych dla Ukrainy państwach.

Producent filmu Iwanna Diadiura poinformowała o tym na konferencji prasowej, poświęconej wejściu „Cyborgów” na ekrany kin Ukrainy, przekazuje "Ukrinform".

„W pierwszej kolejności kręciliśmy ten film dla Ukrainy, by widziano go na Ukrainie, ponieważ temat ten jest dla nas bardzo bolesny, a to nasza najnowsza historia. Kiedy jednak kręciliśmy ten film, wiedzieliśmy, że musi on zostać pokazany światu, ponieważ wojna u nas wciąż trwa – by wiedziano i pamiętano, co dzieje się na Ukrainie. Obecnie wyświetlaniem tej produkcji są zainteresowane kraje bałtyckie, Polska i Kanada”, – powiedziała Diadiura.

Ponadto, jak mówi, już porozumiano się z MSZ, by produkcję przez rok pokazywano w ukraińskich ambasadach w różnych zakątkach świata.

„Chcieliśmy w tym filmie powiedzieć, że bardzo ważne jest, by słuchać siebie nawzajem, starać się do siebie dotrzeć, ponieważ przez bardzo długi czas nie dawano nam takiej możliwości, siejąc między nami strach. W końcu, kiedy boimy się siebie nawzajem, nie myślimy o tym, że mamy złe drogi, brakuje tu praworządności, godnej starości dla osób starszych, nie ma wysokiej jakości edukacji dla naszych dzieci (…). Oczywiście chcemy pokazać nasz film także poza granicami naszego państwa, by opowiedzieć, że nie toczy się u nas wojna domowa, a dokonujemy cywilizacyjnego wyboru między sowiecką przeszłością i, mam nadzieję, europejską przyszłością”, – podkreślił Seijtabłajew.

Film „Cyborgi: Bohaterowie nie umierają” wszedł na ekrany ukraińskich kin 7 grudnia 2017 roku.

Artykuły powiązane