Desery tworzone przez Ukrainkę z pomocą drukarki 3D wywołują zachwyt na świecie

Desery tworzone przez Ukrainkę z pomocą drukarki 3D wywołują zachwyt na świecie
Wyroby ukraińskiej cukiernik Dinary Kasko, które tworzy ona za pomocą drukarki 3D, wywołują zachwyt na świecie.
Zaproponowano jej współpracę ze znanymi cukiernikami z USA i Hiszpanii.

O utalentowanej Ukraince, która jako pierwsza na świecie zaczęła wykorzystywać w pracy cukiernika drukarkę 3D, pisało kilka brytyjskich i francuskich wydawnictw, między innymi francuska gazeta dla młodzieży „Edudiant”.

„29-letnia szefowa kuchni Dinara Kasko robi wyjątkowe desery. Łącząc swoje umiejętności cukiernika i umiejętności architektoniczne, podbija zmysły wzroku i smaku”, - piszą o Ukraince zachodni dziennikarze.

Zwracają również uwagę, że Kasko tworzy swoje „modele” w takich programach, jak Houdini, Autodesk i 3ds Max, wykorzystując do tworzenia silikonowych form, w których w przyszłości powstają desery, drukarkę 3D.

„Dzięki Instagramowi projekty Kasko przyciągają uwagę społeczności międzynarodowej; zaproponowano jej współpracę ze znanymi cukiernikami z USA i Hiszpanii”, - piszą o Ukraince europejskie media.

Dinara Lasko mieszka w Charkowie. Ukończyła Charkowski Instytutu Inżynieryjno-Budowlany, ale po próbach pracy w zawodzie wstąpiła do szkoły dla cukierników. Swoje kulinarne arcydzieła utalentowana kobieta tworzy głównie we własnej kuchni w domu.

Artykuły powiązane

Media

w1Z00Z1ujx8