W ostatnich latach podwoiła się liczba ślubów Ukrainek z Polakami

W ostatnich latach podwoiła się liczba ślubów Ukrainek z Polakami
Małżeństwa Polaków z Ukrainkami są trwalsze, niż małżeństwa Polek i Polaków z obywatelami Wielkiej Brytanii lub Niemiec.

Na przestrzeni ostatnich lat liczba małżeństw Polaków z Ukrainkami wzrosła dwukrotnie. Według danych urzędu statystycznego w Lublinie w 2016 roku 782 Polaków poślubiło Ukrainki. Informuje o tym Polskie Radio.

W komunikacie napisano, że podobne zjawisko socjologowie obserwowali po wejściu Polski do UE, gdy wzrosła liczba małżeństw między Polakami i Niemcami, Włochami i Grekami. Przy tym podkreśla się, że małżeństwa Polaków z Ukrainkami są trwalsze, niż małżeństwa Polek i Polaków z obywatelami Wielkiej Brytanii lub Niemiec.

„Warto zwrócić uwagę, że najczęściej, i jest to ciekawe zarówno z socjologicznego, jak i kulturologicznego punktu widzenia, żona pochodzi z biednego kraju, a mąż z bogatszego. W tym samym czasie tendencja, kiedy Polacy żenią się z Niemkami i Włoszkami, stanowi margines”, - powiedział profesor Włodzimierz Piątkowski z Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS.

Artykuły powiązane