W ślad za Harvardem jedna z kijowskich uczelni wprowadza przedmiot "Gra o tron"

W ślad za Harvardem jedna z kijowskich uczelni wprowadza przedmiot "Gra o tron"
W Kijowskim Uniwersytecie im. Borysa Hrinczenki od następnego semestru pojawi się przedmiot do wyboru: "Gra o tron": mity i rytuały".

Jego autorem jest dr nauk filologicznych, docent Julia Wysznycka, pisze portal Studway.

"Program dyscypliny obejmuje różne aspekty nauki bestsellerowej powieści George' a Martina "Pieśń lodu i ognia" i jego filmowej adaptacji. Kurs ma na celu pogłębienie kompetencji zawodowych studentów-filologów, jak i ogólnie humanistycznych kompetencji studentów wszystkich kierunków" - czytamy w publikacji.

Wśród zadań kursu - analiza kluczowych mitologizmów "Gry o tron" (chronotop Siedmiu Królestw Westerosa, obrazy-mediatorzy Ściana Lasu); badania cech religijnych kultów Siedmiu Królestw (Religia Siedmiu, Wiara Pierwszych ludzi, Kult R'hllora, Utopiony Bóg o Wielu Twarzach); rekonstrukcja jądrowych i opozycyjnych scenariuszy mitycznych, które rozwijają się w "Grze o tron".

Kurs pomaga zrozumieć, bogactwo świata, który stworzył George Martin, i zrozumieć problematykę dzieła oraz obrazów w nim przedstawionych.

Należy nadmienić, że na Uniwersytecie Berkeley oraz na Harvardzie także wprowadza się przedmiot poświęcony "Grze o tron".

Artykuły powiązane